História Pritt

1969
Henkel vyvinul prvú lepiacu tyčinku na svete po dôkladných štúdiách sa rozhodol lepiacu hmotu umiestniť do obalu podobného rúžom na pery, pre pohodlnú aj jednoduchú aplikáciu. Od tejto doby lepenie ponúka užívateľom komfortný, čístý spôsob lepenia. Po viac ako 30-tich rokoch od doby, kedy bola vyvinutá Pritt lepiaca tyčinka, Henkel predal viac ako 1 miliardu lepiacich tyčiniek vo viac ako 121 krajinách sveta, Pritt sa stal skutočnou svetovou značkou.

1971
Lepiaca tyčinka Pritt Stick sa predáva už v 38 krajinách.

1988
Uviedenie lepiacich tyčiniek s”obrázkovým” dizajnom.

1995
Spoločnosť Henkel kúpila od nemeckej firmy Pelikan rollerovú technológiu. Svetová jednotka vo výrobe lepidiel týmto expandovala na trh rollerov s novým ergonomickým dizajnom pre pohodlné korigovanie a lepenie.

1999
Henkel priniesol úplne novú technológiu zvýrazňovania textov “suchým spôsobom” ako novú edíciu a rozšírenie sortimentu v rollerovej technológií. Tento jedinečný zvýrazňovač dva v jednom, je suchý a vygumovateľný. A navyše, Henkel vstúpil na trh z novou invenciou v podobe lepiacej pásky v rolleri. Od teraz čokoľvek zlepíte jednou rukou, bez použitia nožníc.

2000
Kým ostatní vítali nové millennium vo veľkom štýle, Henkel priniesol na trh korekčných prostriedkov nové korekčné pero s veľmi veľmi úzkym korekčným filmom, pre korekcie jednotlivých písmen a veľmi malých plôch. Aj tie najmenšie chybičky zmyzli pohladením špeciálneho korekčného pera.

2001
Pritt nie je len svetovou značkou, od marca 2001 sa stal Pritt aj “vesmírnou” značkou! 17. marca 2001, presne o 9:23, vesmírna raketa Sojuz, ktorá odštartovala z komzodromu Bajkonur v Kazachstane, vyniesla do vesmíru špeciálny náklad produktov Pritt pre vesmírnu stanicu ISS (International Space Station). Na palube, ruský kozmonaut Juri Usačev. Veliteľ ISS, Pritt produkty osobne otestoval. Napriek tvrdým podmienkam v stave beztiaže a extrémnym podmienkam vesmíru, bol Pritt oficiálne ocenený pečaťou “Space Proof Quality” – Testovaný vo vesmíre.

2003
V roku 2003 Henkel uviedol na trhu niekoľko noviniek: Power Pritt – viacúčelové lepidlo na lepenie širokej škály materiálov v lepiacej tyčinke. Pritt Už nikdy nožnice – transparentnú lepiacu pásku s “cik-cakovým” okrajom, ktorý umožní ľahké odtrhnutie pásky bez použitia nožníc. Pritt Kids Art  komplexný system na podporu detskej kreativity.V neposlednej rade to boli nové inovované vymeniteľné korekčné a lepiace rollery – menšie, ergonomickejšie a predĺženým návinom +17%.

2004
V roku 2004 značka Pritt priniesla ďalšiu inováciu – Power Pritt Gel. Tento inovatívny produkt rozšíril skupinu viacúčelových tekutých lepidiel. Špeciálny aplikátor umožňuje dva spôsoby nanášania lepidla –  jemnú a precíznu aplikáciu a  plošné nanášanie lepidla. Power Pritt Gel je vhodný hlavne na použitie na nerovné, drsné povrchy, vyrovnáva praskliny a nerovnosti lepených materiálov, je prvým viacúčelovým gélovým lepidlom bez rozpúšťadiel. Vďaka tejto inovácií, gélová konzistencia a ergonomický tvar obalu, zabezpečí flexibilné a dôkladné lepenie širokej škály materiálov. Tieto vlastnosti prispeli k nemeckému oceneniu   "Verpackungsdesign Wettbewerb 2005": Na základe stanovenia rôznych kritérií – estetické, inovatívnosť, funkčnosť a použiteľnosť, sa stal produkt spoločnosti Henkel jednoznačným víťazom!

2005
Predstavenie Pritt korekčného rolleru Comfort umožnilo užívateľom robiť korekcie takzvanou bočnou aplikáciou. Dôsledný vývoj sa oplatil: Pritt korekčný Comfort roller nasledoval úspech jednorázových korekčných Compact a získal ocenenie "Produkt roku" (FVKK). Vďaka svojmu výnimočnému dizajnu získal Pritt Comfort roller ocenenie:  "Red dot design award 2005

2006
Uvedenie novej rady lepiacich pások Pritt, vyriešilo jeden z najčastejších problémov s hľadaním prilepeného začiatku pásky. Páskay boli umiestnené do špeciálneho dispenzera a zákazník už nikdy nemal problém násť ten správny koniec. Sortiment pások Pritt  presvedčil aj vďaka inteligentnému riešeniu, jednoduchému použitiu a skvelej kvalite lepenia. Na trhu dostupné v dvoch alternatívach Crystal Clear a Invisible.


Rýchle spojenie