Pružné obaly

Už takmer 40 rokov spoločnosť Henkel vyrába špeciálne lepidlá na laminovanie rôznych materiálov, ako napr. tie, ktoré sú potrebné pri pružných obaloch.

Obaly na potraviny musia spĺňať niekoľko funkcií: informácia, segmentácia, ochrana a konzervácia. Tieto požiadavky viedli k vývoju obalov, ktoré sú pružné a ľahké, a predsa odolné proti roztrhnutiu a tlaku a zabezpečujú ochranu čerstvosti a kvality až dovtedy, kým sa výrobok nepoužije. Pochutiny, ako napr. lupienky alebo krekry sa musia udržiavať v suchu. Mäso a syr musia ostať čerstvé a hygienické. Z balení kávy alebo tabaku by nikdy nemala uniknúť vôňa, kým kyselina by zasa nemala rozleptať vnútornú vrstvu balení ovocných štiav.

Ľahké a pružné obaly by nemohli existovať bez laminátov. Spájajú požadované vlastnosti rôznych materiálov, ako sú napr. papier a plastové alebo hliníkové fólie. Každý podklad prináša svoje vlastné výhody. V závislosti od zamýšľaného použitia môže mať obal dve, tri alebo štyri vrstvy. V laminovacom stroji sa vrstvy spájajú pomocou špeciálneho lepidla, aby vytvorili nový kompozitný materiál, a to pri rýchlosti stroja 600 metrov za minútu alebo viacej.

Bez rozpúšťadiel
Pri hotových laminátoch už netreba riešiť problém so zápachom vzhľadom na prítomnosť rozpúšťadiel, lebo už neobsahujú nijaké rozpúšťadlá.

viac...

Cleaner
Na čistenie a zachovanie kvality laminátových strojov, ktoré prichádzajú do kontaktu s lepidlami bez rozpúšťadiel.

viac...

EB Coatings
Henkel provides a comprehensive line of overprint finishing and coating products, and a wide range of energy curable - ultraviolet (UV) & electron beam coatings (EB) - for the printing and packaging marketplace.

viac...

Lepenie za tepla/za studena

Náš produktový rad ponúka laky na spájanie za tepla na báze rozpúšťadiel a vody, ako aj širokú škálu výrobkov na spájanie za studena s nízkym zápachom vyrobené na báze prírodného latexu a taktiež vysokovýkonné syntetické výrobky na spájanie za studena.

viac...

Na báze rozpúšťadiel
Lamináty s lepidlami Liofol na báze rozpúšťadiel dlho patrili k testovaným riešeniam. Vďaka svojim výhodám – dobrým optickým vlastnostiam a širokej škále využitia, vysokej začiatočnej pevnosti spoja a výslednej sily spojenia – sú dokonca aj dnes tou správnou voľbou pre konvertory v mnohých krajinách.

viac...

Primer
Liofol ponúka základné primery na báze vody a rozpúšťadla na vytlačovacie laminovanie a povrchovú úpravu tam, kde sa aspoň jedna fólia vyrába z čerstvo roztavených zrniečok. Liofol primery slúžia ako aktivátory priľnavosti pri spájaní fólií.

viac...

Water-Based
Henkel’s water-based adhesives are environmentally safe and contain zero volatile organic compounds (VOCs) while offering outstanding performance for standard and medium performance applications.

viac...

Účinnosť
Keďže lamináty dobyli obalovú techniku, lepidlá musia spĺňať tie najvyššie normy ohľadom účinnosti spojenia, odolnosti a univerzality.

viac...

Rýchle spojenie
Zákaznícky servis