Pružné obaly

Už takmer 40 rokov spoločnosť Henkel vyrába špeciálne lepidlá na laminovanie rôznych materiálov, ako napr. tie, ktoré sú potrebné pri pružných obaloch.

Obaly na potraviny musia spĺňať niekoľko funkcií: informácia, segmentácia, ochrana a konzervácia. Tieto požiadavky viedli k vývoju obalov, ktoré sú pružné a ľahké, a predsa odolné proti roztrhnutiu a tlaku a zabezpečujú ochranu čerstvosti a kvality až dovtedy, kým sa výrobok nepoužije. Pochutiny, ako napr. lupienky alebo krekry sa musia udržiavať v suchu. Mäso a syr musia ostať čerstvé a hygienické. Z balení kávy alebo tabaku by nikdy nemala uniknúť vôňa, kým kyselina by zasa nemala rozleptať vnútornú vrstvu balení ovocných štiav.

Ľahké a pružné obaly by nemohli existovať bez laminátov. Spájajú požadované vlastnosti rôznych materiálov, ako sú napr. papier a plastové alebo hliníkové fólie. Každý podklad prináša svoje vlastné výhody. V závislosti od zamýšľaného použitia môže mať obal dve, tri alebo štyri vrstvy. V laminovacom stroji sa vrstvy spájajú pomocou špeciálneho lepidla, aby vytvorili nový kompozitný materiál, a to pri rýchlosti stroja 600 metrov za minútu alebo viacej.

Naše značky


LOCTITE Značka LOCTITE od spoločnosti Henkel je vyhľadávanou voľbou v oblasti vysoko účinných konštrukčných lepidiel, tesniacich prostriedkov a produktov na povrchovú úpravu. viac...

Rýchle spojenie
Zákaznícky servis