Objemové dávkovacie systémy

Dávkovanie lepidiel od odborníkov na lepidlá
Kvalita lepidiel závisí od zariadenia používaného na ich bezpečné a dôsledné dávkovanie na efektívnej výrobnej linke. Preto spoločnosť ponúka aj úplný rad dávkovacích systémov, ktoré zaisťujú optimálnu aplikáciu každého lepiaceho produktu.

V prípade jedno- i dvojzložkových lepidiel balených v striekačkách, fľašiach, dvojitých zásobníkoch alebo väčších dvojzložkových objemoch poskytujú objemové dávkovacie systémy lepidiel značky Loctite® od spoločnosti Henkel spoľahlivý výkon. Tieto programovateľné objemové systémy zabezpečujú najvyššiu úroveň presnosti na súčasnom trhu. A výsledok? Pozitívny vplyv na prevádzkovú efektivitu a hospodársky výsledok zákazníkov.

Špecializácia na prvotriedne výrobky
V spoločnosti Henkel nestačí len dobre vykonaná práca. Systémy na dávkovanie lepidiel Loctite® predčia akýkoľvek manuálny, pneumatický alebo časovaný tlakovaný systém – a práve to očakávate od spoločnosti, ktorá získala renomé svojou všestrannosťou a inovatívnymi prístupmi v oblasti dizajnu. Systémy možno použiť aj v prípade ručných alebo stacionárnych prevádzkových činností, poprípade sa dajú ľahko integrovať do automatizovaných robotizovaných postupov.

Použitie a výhody
Nový vek ovládania objemu
S vybavením od spoločnosti Henkel slabo navlhčené komponenty, nehospodárne kvapkanie lepidla a chyby pri výmene zásobníkov už viac nebudú nepriaznivo ovplyvňovať hospodársky výsledok. Všetky systémy objemového dávkovania spoločnosť navrhla tak, aby sa ľahko používali, boli flexibilné a aby presnosť dávkovania prekonala schopnosti iných systémov.

Fľašové objemové dávkovanie lepidla
Pre jednozložkové kvapaliny s nízkou viskozitou je stolový peristaltický dávkovač Loctite® spoľahlivým a účinným systémom, ktorý poskytuje presné dávkovanie kvapalín tam, kde je potrebný špecifický prietok. Jeho elektromechanický chod nevyžaduje nijaký zdroj vzduchu. Systém pracuje na princípe prenosu kvapalín tak, že sa premiestňuje tlak aplikovaný rotorom, čo sa točí proti hadici, ktorá prenáša materiál z fľaše do dávkovacieho ventilu.

Systémy s meraním objemu zmiešavania
Spoločnosť Henkel má riešenie aj pre prípad, že dvojzložkové lepidlo treba aplikovať vo väčšej miere. Objemové dávkovacie systémy s meraním zmiešavania značky Loctite® od spoločnosti Henkel poskytujú dávkovanie s manuálnym a programovateľným ovládaním veľkosti dávky. Tieto dostupné systémy so širokou ponukou  príslušenstva možno prispôsobiť tak, aby spĺňali špecifické požiadavky každého zákazníka.

Zákazníci si môžu vybrať prístroje buď s pevným, alebo premenným pomerom zložiek pre každý z troch systémov, ktoré ponúka spoločnosť Henkel, t. j. ovládanie obsluhou pomocou spúšte, manuálna veľkosť dávky a programovateľná veľkosť dávky. Každý systém meria prostredníctvom rozličných stupňov viskozity a rôznych pomerov zložiek dvojkvapalinové a polotuhé materiály.

Pridaná hodnota
Podpora, ktorú potrebujete – od značky, ktorej môžete dôverovať

Všetky systémové riešenia spoločnosti Henkel v oblasti rozprašovacieho vybavenia majú zázemie najlepšieho servisu na mieste a technickej podpory v odvetví. Pre čo najúčinnejšie riešenie akéhokoľvek problému na pracovisku stačí zdvihnúť telefón. Skúsení technickí zástupcovia spoločnosti spolupracujú so zákazníkmi, aby zabezpečili optimálnu výkonnosť výrobkov a procesov.

Rýchle spojenie
Zákaznícky servis